Da li i koliko udruženje građana plaća državi kada prime donaciju jedna je od čestih nedoumica sa kojom se susreću svi oni koji su osnovali ili imaju u planu da osnuju udruženje građana.
U video-snimku rešavam ovu i dileme poput onih da li se plaća porez na poklon, koliko tačno iznosi, kada i da li postoje oslobođenja od poreza i koji je to granični iznos na koji se ne mora plaćati porez.
Vaš poreski savetnik,
Milan Trbojević #FT1P
Transkript snimka:
Ćao svima! Ja sam Milan Trbojević, poreski savetnik i dolazim ispred FT1P.
Današnji snimak će ustvari biti odgovor na Vaše često postavljano pitanje:
Da li udruženje građana plaća porez na donaciju ili sponzorstvo?
Pre svega, hvala na ovom pitanju, a odgovor bi bio sledeći:
Udruženja građana su dužna da plaćaju porez na poklon, koji iznosi 2,5% od vrednosti. Međutim, postoje i neka oslobođenja.
Prvo oslobođenje je oslobođenje za 100.000 dinara koje ste primili na godišnjem nivou. Ako primite iznos ispod navedenog od fizičkog ili pravnog lica odjednom, Vi ne morate plaćati porez na poklon. Uzgred budi rečeno, porez na poklon utvrđuje se rešenjem Poreske uprave: Vi predate određeni obrazac (PPI3) Poreskoj upravi i ona Vam rešenjem naloži koliko je u stvari tih 2,5%.
Drugo oslobođenje podrazumeva namenu iznosa za neke opštekorisne ciljeve. Tada udruženje građana, fondacija ili humanitarna organizacija primaju novac od donacije ili sponzorstva i koriste ga za društveno korisne projekte, te su oslobođena poreza i na iznos preko 100.000 dinara koje bi dobile od pojedinca ili organizacije, odnosno firme, u toku jedne godine.
Ovo su dva slučaja kada se udruženje građana oslobađa poreza. Naravno, ukoliko primite donaciju od jedne firme u iznosu od 200.000 dinara koja nije namenjena nekom opštekorisnom cilju, već razvijanju sopstvenog proizvoda ili nečem sličnom (što u suštini i nije u skladu sa statutom, odnosno zakonski tretiranim neprofitnim udruženjem), moraćete da platite ovaj porez od 2,5%.
Hvala što ste gledali. Podelite ovo sa prijateljima, a za više informacija posetite sajt www.ft1p.rs.
Postovani,
Bavim se racunovodstvom niz godina, medjutim iskustvo imam samo u vodjenju knjiga za doo.
Nedavno smo sestra i ja osnovale udruzenje gradjana pa bi me interesovalo ako mozete da me uputite da li postoji obaveza placanja poreza na zakup nepokretnosti ukoliko clan udruzenja ustupi na koriscenje svoju nepokretnost za potrebe sedista udruzenja. Napominjem da udruzenje jos uvek ne ostvaruje nikakve prihode.
Unapred hvala.
Pozdrav
Sladjana
Ako član udruženje ugovor o zakupu daje bez naknade nemate obavezu obračuna poreza na zakup, a ako ima naknada isto se postupa kao kod doo.
Hvala vam puno na odgovoru.
I drugi put.
Gde knjižiti sponzorstvo kod sportskih organizacija, pošto nije predviđeno u kontnom okviru u okviru računa grupe 64 i 65
Knjižite ga kao donaciju ili u okviru grupe 64 i 65 napraviti 4 ili 5 konto i tamo ga knjižite.
hvala vam na odogovoru.
Nema na čemu.
Poštovani,
Koje su obaveze prema državi neprofitnog udruženja i/ili fizičkog lica ako je ono udruženje davalac donacije ili sponzor fizičkom licu?
Srdačan pozdrav.
Nadam se da sam razumeo pitanje. Ako udruženje prima donaciju ono je oslobođeno bilo od koga da li od pravnog ili od fizičkog lica. Ako npr udruženje da donaciju ili sponzorstvo fizičko licu to se smatra isplatom zarada ili naknade pa se obračunavaju svi doprinose koje je dužno udruženje da plati.
Poštovani, ako udruženje koje se bavi humanitarnim radom dobije sredstva od međunarodne organizacije za projekat koji ima karakter opšteg dobra ( deo će se iskoristiti za kulturne projekte a jedan deo za kupovinu predmeta koji će biti poklonjen lokalnoj zajednici ) da li na iznos od 1.200.000 din plaća porez od 2,5% ili ne?
Ne mora plaćati porez bitno je samo da se to koristi za opšte dobro da bi moglo biti oslobođeno.
Da li lice koje je predsednik udruženja može sredstva od članarine, prikazati u sudskom sporu o podeli bračne imovine kao lični dohodak, odnosno doprinos u sticanju sredstava u toku bračne zajednice? Da li je NVO čija je šifra delatnosti 9499 (Delatnost ostalih organizaciaja na bazi učlanjenja),koja nema prijavljenu delatnost udruženja, obavezna da vodi bilo kakve knjige, evidenciju o članovima, bilo šta u pisanom obliku i šta u slučajevima ako je obavezna a to ne radi?
Srdačan pozdrav
Članarine su prihod udruženja a ne prihod predsednika udruženje on ga samo zastupa ali to je više pitanje pravne prirode za advokata. Što se tiče udruženje bez obzira koju šifru imalo obavezno je da vodi dvojno knjigovodstvo i da predaje završni račun i vodi knjigu članova.
Vidim da pišete o udruženjima i nedobitnim organizacijama…Interesuje me da li Skupština stanara, kojoj vodimo knjige, pošto izdaje u zakup krovne površine zgrade raznim “kupcima” , provajderima i ostalima da montiraju tu predajnike i antene , da li je Skupština u obavezi da plati neki porez na to? Nije obveznik PDV-a, ali ako pređe 8 miliona da li moram da ih prijavim za PDV? Takođe, da li se kad se podnosi poreski bilans, ovaj prihod od ovih zakupnina prijavljuje i dobit oporezuje sa 15% iako su neprofitno udruženje tj. skupština stanara zgrade? Hvala unapred
Do 400.000 din godišnje dobiti ne mora da plati nikakav porez, a ako pređe 400.000 din plaća na ceo iznos 15%. Predaje samo poreskoj bilanse da bi se utvrdio porez i može da uđe u PDV ukoliko pređe 8 miliona.
Poštovani,da li donacije pravnih i fizičkih lica neprofitibilnom udruženju podležu plaćenju poreza,da li sekretar udruženja koji ima status volontera ,novcana sredstva od donacije koja bi se koristila za isplatu na ime prevoza i iznosa od trideset posto min.ličnog dohodka podleže plaćanju poreza kao i novac za hranu koji bi dobijao kao volonter.
Unapred hvala na odgovoru
s poštovanjem
Nema poreza za donacija ukoliko se sredstva koriste za neprofitne ciljeve udruženja, a isplata koja se vrši volonterima koje su fizičkim licima podleže svim porezima i doprinosima kao zarada.
Poštovani,
Da li se kod priliva sredstava na račun udruženja u vidu članarine plaća porez i na šta se ta članarina može iskoristiti
s poštovanjem
Porez se ne plaća, a članarina se može koristiti za troškove koje su u skladu sa ciljevima udruženja.
Poštovani,
Reklama i marketing, pošto podpadaju pod član 12 ZPDV, kad se fakturiše ino kupcu, smatra se izvozom i ne plaća se PDV na izlazu niti ide promet u PDV prijavu, da li PR agencije imaju pravo da odbiju prehodni porez (na svoje nabavke oko organizacije neke marketinške kampanje koja se tiče tog izvoza npr. dizajnere za logo ili štamparije za promo materijal)?
Hvala veliko na odgovoru.
Ukoliko jesu u PDV imaju pravo da ga odbiju i mogu ga tražiti i nazad od države ukoliko imaju više plaćen PDV.
Hvala puno na brzom odgovoru! 🙂
Nema na čemu 😀
Da li udruzenje gradjana moze obavljati privrednu delatnost,npr.ugostiteljstvo a bavi se sasvim nečim drugim,u cilju prikupljanja sredstava za svoje potrebe isključivo.
Može se baviti privrednom delatnošću u cilju prikupljanja sredstava zarad ostvarivanje svojih ciljeva.
Koja je procedura za bavljenje privrednom delatnoscu vezano za udruzenje gradjana,da li je potrebna fiskalna kasa itd.
Ako se obavlja ne članovina onda je potrebna fiskalna kasa i privredna delatnost se samo treba dodatno prijaviti APR.
Poštovani, da li udruzenje gradjana koje od svog osnivanja pre dve godine do sada nije imalo nikakve prilive, treba da koristi knjigovodstvene usluge i plaća porez jer se vodi kao aktivno?
Udruženje ako je tako nema poreske obaveze ali svakako su potrebne da se predaju završni računi i poreski bilansi pa samim tim i knjigovodstvene usluge su potrebne.
Postovanje Milane!
Osusevljena sam da se mogu ovakve informacije dobiti na netu 🙂
Jedno pitanje: da li revizor u udruzenju gradjana koji se bira na prvoj sednici mora biti covek sa strukom ( pravi revizor, ekonomista) ili to moze biti i neko lice koje se ne bavi iskljucivo racunovodstvom?
Hvala unapred i srdacan pozdrav
Jelena
Ukoliko je to zakonski da imate revizora onda mora čovek iz struke ukoliko je to potrebno zbog nekog projekta ili udruženje to želi onda je to odlika samog udruženja.
Gospodine Trbojeviću, molim Vas da nam rešite jednu nedoumicu.
Nedavno smo osnovali nedobino udruženje, dobili smo i neki novac od donacije pa bih sada da kupimo par stvari za funkcionisanje udruženja.
Udruženje nije u PDV sistemu.
Pitanje:
Kada kupujemo nešto preko računa našeg nedobitnog udruženja, što košta primera radi 100 din + pdv 18 din = 118 din
da li će se nama sa računa udruženja skinuti 100 din ili 118 din ?
Ukoliko je vaš odgovor 118 din, šta bi trebalo da preduzmemo kako bi te stvari potrebne za funkcionisanje udruženja plaćali bez PDV-a ? Ako to znači da trebamo biti u PDV sistemu, molim Vas da nas uputite kako se to radi (podnosi li se neki zahtev..), odnosno da li treba da ispunjavamo neke uslove ili da za to dobijemo odobranje od nekoga…
Srdačan pozdrav i hvala Vam unapred.
Vama se sa računa skida 118 tj 120 din pošto je PDV 20% nije više 18%. Uvek će tako stidati, a ako se evidentirate na PDV tih 20 din možete na kraju meseca tražiti nazad od države. Evidentirate se uz pomoć EPPDV obrasca i svakog meseca se podnosi prijava za PDV i takođe ono što je lošija stvar je ako fakturišete nešto preko udruženja onda imate tu obračun PDV pa može da se dogodi da morate nešto i da platiti na kraju meseca zavisi od razlike. Pogledajte ovde na ft1p.rs video o PDV može Vam biti malo jasnije.
Hvala na ovako brzom odgovoru i to u sred vikenda.
Imate li možda neki lični savet za mala nedobitna humanitarna udruženja koja funkcionišu zahvaljujući donacijama ili pozajmicama i ne vrše nikakve privredne delatnosti (ne fakturišemo ništa preko udruženja)… Da li nam da preporučujete da se evidentiramo na PDV kako bi “uštedeli” 20% ili bolje ne, ako je velika peripetija svakog meseca podnositi prijavu za PDV.
(Godišnje u početku verovatno nećemo dobijati više od 100.000 din od donacija koje ćemo koristiti za kupovinu robe za izvršavanje statutarnih ciljeva)
u tom slučaju 20.000 din od povrata PDV-a nije za bacanje.
Dakle znamo da je prednost evidencije u PDV-u “ušteda” od 20% a ima li nekih mana ?
Hvala i izvinjavam se na vremenu koje vam oduzimamo mi totalni lajici u ovoj oblasti.
Bojim se da Vam je veće peripetija i trošak da imate administraciju oko PDV nego što ćete dobiti tih 20.000 din ili ćete biti odprilike na istom, a samo ćete imati dodatni posao osim ako sadašnje knjigovodstvo to neće raditi bez naknade mesečno.
Hvala još jednom gospodine Trbojeviću
Vaši saveti su od velike pomoći
Postovani Milane,
Udruženje gde ja radim, s vremena na vreme, prima donacije građana iz inostranstva, preko deviznog računa poslovne banke, prema instrukcijama za devizne uplate, koje koristimo u skladu sa zakonom.
Takodje imamo i paypal racun, pa me sada interesuje da li možemo da primamo te donacije iz inostranstva preko paypal racuna.
Cula sam da to ne može, i interesuje me ako je ova informacija tačna, zašto to nije moguće.
Unapred hvala na odgovoru.
Srdačan pozdrav.
Nije moguće primati donacije na facebook stranicu impacthub ima baš priča o Pay Pal gde sam bio sa ljudima iz NBS koji su baš to objašnjavali pogledajte možda dobijete još korisnih stvari.
Poštovani gospodine Trbojeviću,
Da li U.G. (Ekološki pokret), je dužno da plaća porez ukoliko sredstva dobija od Pravnih lica, na osnovu izdatog računa? U okviru statuta udruženja naveo sam da se bavimo sakupljanjem otpada koji nije opasan.
Hvala unapred.
Ukoliko godišnje iznos dobiti predje 400.000 din onda je dužno to znači da ti izdati računi kada se odbiju troškovi koji su vezani za te poslove koji se radi po tim računima oduzmu to bude iznod 400.000 din onda mora da se plati 15% porez na dobit.
Hvala veliko. Porez se plaća na kraju godine?
Da na kraju godine i posle svake godine mesečne akontacije unapred.
Poštovani, radio stanica d.o.o. primila je donaciju od drugog pravnog lica 30.000 dinara. Ima li kakve obaveze plaćanja poreza i kako tu donaciju knjižiti?
Donaci knjižite na osnovu ugovora o donaciji na prihode od donacije nemate obavezu odmah ali Vam to povećava prihod i dobit pa na kraju godine ako imate dobit platićete porez.
Poštovani,
Godinama radim u javnom preduzecu i paralelno istu delatnost u privatnoj režiji, u drugoj smeni. Odlučio sam da napustim javno preduzeće i osnujem svoju firmu ili udruženje građana, sa željom da nastavim samo privatni posao.
Namera mi je da se prijavim i plaćam sve doprinose na svoj lični dohodak. Usluge koje pružam su medicinske i donose ozbiljna novčana sredstva na mesečnom nivou.
Zanima me, da li je u mom interesu da sredstva koja dobijam za svoje usluge, uplaćujem na račun udruzenja kao članarinu ili donaciju, zatim koliko sredstava da uplaćujem da izbegnem plaćanje poreza tjs. kako i koliko bi se uplaćena sredstva oporezovala?
hvala unapred na odgovoru
Ako se bavite medicinskim usluga nije za tu delatnost udruženje građana i ono koliko ja znam za bilo kakve medicinske usluge ministarstvo izdaje dozvolu tako da ćete ići na neki drugi oblik.
poštovani,
hvala Vam na brzom odgovoru. Možda nisam bio dovoljno precizan, radi se o nekoj vrsti kombinacije personalnih treninga i fizioterapeutskih usluga, koje se obavljaju u kući korisnika. Osnovao bih udruženje građana, baš sa ciljem da izbegnem kategorizaciju pod medicinske ustanove jer je u tom slučaju jako rigorozna procedura registracije firme a za moje usluge nije potrebna ordinacija. Registrovan je veliki broj udruženja koja se bave tim uslugama. Korisnici uplaćuju članarine ili donacije na račun udruženja, pa me zanima ako možete da mi odgovorite na pitanja iz prvog email a?
srdacan pozdrav i hvala unapred
Ako ste udruženje građana i godišnja dobit bude ispod 400.000 din ne morate plaćati porez na dobit tj porez je 0% u tom slučaju.
Postovani,
Osnovali bi udruzenje gradjana zbog organizacije fudbalskog turnira koji se organizuje jednom godisnje. Imali bi donacije i sponzorstvo koje bi iskoristili za taj turnir. Interesuje me da li imamo neki obavezu placanja poreza na poklon u vezi tih donacija/sponzorstva. Da li znate mozda u kom broju PS mogu vise saznati o tome?
Unapred zahvala na odgovoru,
Milica
Ukoliko se novac koristi za neprofitne ciljeve udruženja nemate obavezu plaćanja poreza na poklon.
Hvala puno na odgovoru 🙂
Postovani,
Planiram da osnujem sportsko udruzenje stonog tenisa. Moje pitanje je da li mogu clanovima kluba prodavati kafu ili domaci sportski sejk a pritom da nemam fiskalnu kasu? Takodje me zanima da li mogu izdavati prostoriju udruzenja za proslave, naravno sve u interesu udruzenja?
Hvala,
Možete izdavati prostorije udruženja i prodavati kafu ili domaći šejk samo sve to mora biti u okviru članarine da ne bi morali imati fiskalnu kasu.
Poštovani Gospodine Trbojeviću,
Imamo u planu da osnujemo udruzenje za izradu suvenira uglavnom od starih zanata. Naše pitanje da li možemo pisati račune drugim pravnim licima koja bi bila zainteresovana za nas kao dobavljače tih suvenira? I do koje cifre na mesečnom/godišnjem nivou uz koje odbitke?
Unapred hvala na Vašem odgovoru!
Možete pisati te račune ako ne želite da platite porez na dobiti na godišnjem nivou dobit (razlika između troškova i prihoda) mora biti manja od 400.000 din.
Zdravo, kada društvo treba da primi članarinu od pravnog lica da li mu za to izdraje predračun i račun i da li može da izdaje račine i ako nije registrovano za neku privrednu delatnost.
Unapred hvala.
Može da izda predračun i račun i tako i treba da uradi.
Postovani,
1.Da li registrovanjem sifre 9329-Ostale zabavne i rekreativne delatnosti sportsko udruzenje stice pravo na komercijalne usluge izdavanja elektronskih igara, a ostvarenu dobit naravno koristi za ciljeve udruzenja?
2. Da li udruzenje tu delatnost mora obavljati samo u prostorijama udruzenja ili moze i na nekoj drugoj lokaciji koja nije navedena u APR-u kao i Statutu?
Registraciom delatnosti dobija se pravo rada te delatnost i udruženje može obavljati i na drugoj lokaciji delatnost.
Postovani,
Da li udruzenje koje je ostvarilo prihod od donacije za pomoc soc.ugrozenim porodicama moze deo novca potrositi na naknade za koriscenje privatnog vozila u sluzbene svrhe osnivacima sa kojima ima ugovor i da li te troskove kao i troskove goriva moze priznati kao trosak u bilansima?
Hvala!!!
Možete to priznati kao troškove u bilansi naravno.
Postoutani,
Udruzenje ima 4 osnivaca, od toga 2 su zastupnici. Sva lica su u punom radnom odnosu u drugim preduzecima. Udruzenje nema prijavljenih radnika
Moje pitanje je da li udruzenje ovim licima moze isplatiti dnevnice za sluzbeni put u neoporezivom iznosu od 2000 rsd po danu i ako moze, koliko puta mesecno?
Hvala.
Mogu se isplati dnevnice 2201 din je dnevnica u zemlji po danu. Mogu isplati onoliko puta koliko je puta neko išao na službeni put u toku meseca, a nema ograničenja koliko je to dana mesečno.
Interesuje me po kom osnovu mogu da se isplate dnevnice licima koja nisu zaposlena već su vlasnici odnosno osnivači, a da nema obaveze plaćanja poreza. Molim da navedete tačan član u zakonu ili mišljenje Ministarstva Finansija kojima je to neoporezovano?
Postoji mišljenje ministarstva koje sam čitao potrudiću se na nađem pa ću postaviti ovde.
Postovani,
moj brat zeli da otvori teretanu, pa me interesuje kako je najjeftinije da je registruje.
Da li kao sportsko udruzenje ili udruzenje gradjana s obzirom da dobit nece prelaziti 400 000din. na godisnjem nivou i zaposlice jednog radnika.
Srdacan pozdrav
Treba da se registruje kao sportsko udruženje.
Da li kao udruženje možemo izdati račun za kotizaciju za učešće na seminaru koji organizujemo ako nam je šifra delatnosti 9499?
Inače da li možemo izdavati račune , ako nemamo registrovanu privrednu delatnost?
Možete ako ste naveli u statutu da ćete obavljati i te poslove zarad pribavljanja sredstva za ostvarenje ciljeva koju su definisani takođe statutom.
Postovani g. Trbojevicu,
udruzenje koje se bavi umetnoscu/muzikom, zbog finansija ne moze da realizuje svoju turneju, pa smo primorani da trazimo sponzora (firme koje bi nam pokrile putne troskove, hotele, honorare umetnika itd). Za uzvrat bi dobili nase CD-ove, vidljivost u katalozima itd).
Da li kao udruzenje smemo da imamo komercijalne sponzore i da li se placa neki porez na sponzorstvo?
Unapred hvala, fantasticno je ovo sto radite.
Nemate plaćanja poreza na sponzorstvo i kao udruženje možete primati sponzorstva.
Postovani Milane!
U ime svih hvala na trudu i odgovorima. Dosta mojih pitanja je vec odgovoreno pa imam samo jedno: ako kao zastupnik UG uplatim honorar fizickom licu ucesniku projekta da li on/ona ima neke obaveze po osnovu prihoda i poreza za iznos do 98.000RSD?
Hvala na lepim komentarima. 😀 On ili ona nemaju ali udruženje građana ima tj ako je to auroski ugovor onda se radi obračun kao autorski ugovor.
Hvala na odgovoru ali nisam sigurna da sam dobro razumela ovo “autorski”. Naime, ja sam autor projekta u kojem lice A ima status Angazovan Na Projektu, u smislu da treba da odradi neki deo posla, npr. predavanje.
Na koji nacin se to lice isplacuje i na ciji teret idu porezi na njegov/njen honorar?
Hvala!
Svi porezi i doprinosi idu na teret pravnog lica tj u ovom slučaju udruženja građana.
Postovani,
Obzirom da Vam ne pisem prvi put, zeleo bih da Vam zahvalim na brzim, preciznim i strucnim odgovorima
Ako udruzenje ostvari dobit na kraju godine manju od 400.000 dinara, da li mora da podnese pdp prijavu?
Hvala
Mora da podnese PDP prijavu tj nije PDP prijava nego PDN ali svakako mora bez obzira da li ima dobit ili nema.
Postovani,
nas nekoliko prijateljica se bavimo rukotvorinama, proizvodimo razne predmete(sijemo, vezemo, pletemo, heklamo, koristimo razne druge tehnike:oslikavanje na staklju, tkanini, dekupaž tehnika).Imamo zelju da otvorimo jednu malu radnju-galeriju, gde bi nase rukotvorine izlagali i prodavali, to je nama svima hobi jer smo svi u radnom odnosu i bio bi nam dodatan izvor prihoda. Ono sto nas interesuje je na koji nacin da se registrujemo, mi smo mislili kao udruzenje, da li nam treba fiskalna kasa, da li neko mora da bude prijavljen i da mu se placaju doprinosi( mi smo imali u planu da organiyujemo dezurstva, taman nas ima dovoljan broj za to), raspitivali smo se u nasoj trzisnoj inspekciji ali su nam rekli da dodjemo naredne nedelje , dok se oni malo raspitaju. nadam se da imate neko resenje za nas. Unapred hvala i srdacan pozdrav
Udruženje bi bio pravi oblik, što se mene tiče fiskalna kasa bi bila obavezne ali se doprinose ne moraju plaćati samo svi budite osnivača udruženje i nećete morati da plaćate doprinose.
Hvala lepo
Postovani Milane,moje pitanje se odnosi u vezi sa udruzenjem gradjana da li sem zavrsnog racuna koje se predaje APR postoji i obaveza predavanja prijave poreskoj upravi i koja je prijava u pitanju. I da li udruzenje placa dobit ukoliko se utvrdi da postoji i u kom procentu.
Hvala unapred.
Postoji obaveza podnosenja i poreske prijave PDP ili PDN podnosi se elektrosnski i ako je dobit iznas 400.000 din plaća se porez od 15% ali na ceo iznos.
Poštovani, udruženje gađana je primilo donaciju od 600.000,00 din i za ta sredstva kupilo adekvatno prevozno sredstvo. Pošto vozilo nije trošak več imovina razlika između prihoda i rashoda je veća od 400.000 din (bez ostalih troškova bi bila 600.000? Da li se to iskazuje u PBN obrascu s obzirom da je donacija a ne sponzorstvo na pr. Unapred hvala na odgovoru
Ako je novac iz donacije onda se ne gleda 400.000 din pošto donacija ne spada u vrstu tržišnih prihoda koji se računaju u prihode za određivanje te dobiti. Tako da u ovom slučaju nećete ništa platiti.
Postovani,
Koje finansijske izvestaje moram podneti za 2016 godinu? Radi se o udruzenju koje fakturise svoje usluge drugima.
Koji je rok za podnosenje PDN prijave?
Molio bih za link do PDN prijave, ne mogu je naci na sajtu poreske uprave.
Hvala i pozdrav!